REKLAMA

Ukrainiec chciał przemycić do Polski ponad 31 kilogramów bursztynu! (FOTO)

MEDYKA / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni udaremnili próbę przemytu do Polski ponad 31 kilogramów bursztynu. Drogocenny jantar ukryty był w przestrzeniach konstrukcyjnych luksusowego auta kierowanego przez 34-letniego Ukraińca.

14-174600

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zdarzenie miało miejsce w środę na kierunku wjazdowym do Polski, na przejściu granicznym w Medyce. Do kontroli podjechał pojazd na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusz straży granicznej kontrolujący auto zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie 34-letniego kierowcy, obywatela Ukrainy.

W trakcie kontroli szczegółowej przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, w przestrzeniach konstrukcyjnych samochodu ujawniono worki foliowe wypełnione bursztynem. Łącznie zabezpieczono ponad 31 kilogramów drogocennego kamienia. Wartość kontrabandy oszacowano na 42 tysiące złotych.

Zajęty towar wraz z kierowcą został przekazany funkcjonariuszom Oddziału Celnego w Medyce, którzy wszczęli postępowanie karno-skarbowe i zabezpieczali 20 tysięcy złotych w gotówce na poczet grożącej kary.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek udaremnienia przemytu jantaru przy udziale funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W 2019 roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała łącznie 47 kilogramów bursztynu.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ukrainiec-chcial-przemycic-do-polski-ponad-31-kilogramow-bursztynu-7891-00r2kc