REKLAMA

Ukradli z sądu 10 milionów? Rzeszowska prokuratura na tropie

RZESZÓW / PODKARPACIE. CBA zatrzymało dzisiaj dyrektora oraz księgową Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Mieli wyprowadzać na zewnątrz pieniądze należące do sądu. Sprawę wykryła rzeszowska Prokuratura Regionalna.

z

foto: archiwum rzeszow24.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dyrektora Sądu Apelacyjnego, główną księgową oraz osobę odpowiedzialną za przeprowadzanie transakcji Sądu. CBA zatrzymało też dwóch biznesmenów, którzy pomagali w nielegalnych działaniach pracowników Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Trójka śmiałków miała zawierać “lewe” umowy i podpisywać nieistniejące kontrakty z zewnętrznymi firmami. Tak naprawdę nie dochodziło do żadnych zleceń, a pieniądze z sądu wypływały. Następnie pieniądze miały zasilać kieszenie dyrektora, księgowej, pracownika transakcji i biznesmenów.

To niebagatelne sumy, bo jak podaje główny komunikat na stronie Prokuratury Krajowej, mogło dojść do wyprowadzenia z sądu nawet 10 milionów złotych. Oskarżeni jeszcze dziś mieli usłyszeć konkretne zarzuty.

(az)

14-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ukradli-z-sadu-10-milionow-rzeszowska-prokuratura-na-tropie