REKLAMA

Ukradli telefon,opakowanie z tytoniem i 10 zł. Rozbój na ul. Pułaskiego

RZESZÓW. W parku na ul. Pułaskiego doszło wczoraj do rozboju.  Patrolujący ten rejon policjanci zauważyli mężczyznę z obrażeniami głowy.  Zatrzymano 4 osoby. 

policja2

 

zdj.:KWP

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Patrolujący rejon parku przy ulicy Pułaskiego policjanci zauważyli mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Okazało się, że padł on ofiarą przestępstwa. Jak ustalili funkcjonariusze, chwilę wcześniej w parku zaczepiła go grupa młodych ludzi, dwóch lub trzech mężczyzn i dwie kobiety. Pokrzywdzony został przez jednego z nich uderzony, a gdy przewrócił się, został pobity i skopany przez napastników. Jeden z nich zabrał mu telefon komórkowy, opakowanie z tytoniem i 10 złotych.

Wraz z pokrzywdzonym policjanci przeczesali teren parku natrafiając na grupę młodych ludzi, których pokrzywdzony rozpoznał jako napastników. Ci na ich widok zaczęli uciekać. Mimo to policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Rysopis uciekających kobiet przekazali do innych patroli. Kilkanaście minut później zostały one zatrzymane przez inny patrol przy ulicy Dąbrowskiego.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Rzeszowa w wieku 20 i 18 lat trafili do policyjnego aresztu. Jedna z kobiet w wieku 17 lat również została zatrzymana w policyjnym areszcie. Jej o rok młodsza koleżanka noc spędziła w policyjnej izbie dziecka.

Pokrzywdzony z uwagi na odniesione obrażenia został przewieziony na pogotowie, skąd skierowano go na dalsze badania do szpitala. Na podstawie zebranego materiału prowadzący śledztwo prokurator z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów przedstawił trzem zatrzymanym osobom zarzut rozboju. Grozi mi karta do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął ich również policyjnym dozorem. 16-latka jako nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym. Wróci również do ośrodka wychowawczego w związku z cofnięciem jej przepustki.

Źródło: KWP

24-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ukradli-telefonopakowanie-z-tytoniem-i-10-zl-rozboj-na-ul-pulaskiego