REKLAMA

Ukradli rowery rok temu. Teraz zostali złapani

RZESZÓW. Zatrzymano osoby podejrzane o kradzież rowerów w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to z posesji, przy ul. Mrągowej ukradziono trzy rowery. 

policja2

 

ZDJ.: KWP

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze z referatu ds. nieletnich na bulwarach, w związku z powtarzającymi się kradzieżami jednośladów, kontrolowali rowerzystów. Okazało się, że jeden z legitymowanych poruszał się rowerem zarejestrowanym jako utracony w wyniku kradzieży, do której doszło przed rokiem przy ulicy Morgowej. Małoletni wraz z rowerem zostali przewiezieni do komendy, a funkcjonariusze rozpoczęli ponowne ustalanie szczegółów sprawy.

Prześledzili drogę jaką przebył rower przechodząc z rąk do rąk nim trafił do obecnego posiadacza. Ustalenia wskazywały, że rower nabył ojciec zatrzymanego od znajomego prowadzącego komis rowerowy. Ten wcześniej kupił go od znanego mu chłopaka, który sprzedawał rower na prośbę swojego kolegi.
Ustalenie tych szczegółów pozwoliło na wytypowanie podejrzanych. To czterej mieszkańcy Rzeszowa obecnie w wieku od 18 do 20 lat. Pierwszego podejrzanego zatrzymali policjanci z referatu ds. nieletnich w środę. W tym samym dniu kryminalni zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych. Czwarty mężczyzna, w czwartek sam zgłosił się na komisariat.
Policjanci przedstawili im zarzut kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do jej dokładnego wyjaśnienia.

 

 Źródło: KWP
15-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ukradli-rowery-rok-temu-teraz-zostali-zlapani