REKLAMA

Ukradła portfel z szatni na basenie. W środku 1200 zł (FOTO)

PODKARPACIE. 45-letnia mieszkanka gminy Nowa Dęba odpowie za przywłaszczenie portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie około 1200 zł. Kobieta znalazła portfel przed szatnią basenu, jednak nie zwróciła go, tylko zabrała. Policjanci ustalili tożsamość kobiety i odzyskali skradzione mienie. O dalszym losie 45-latki zdecyduje sąd.

W niedzielę, dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu portfela z dokumentami, kartami bankowymi i gotówką w kwocie około 1200 zł. Do zdarzenia, miało dojść około godz. 9, w holu przed wejściem na basen w Tarnobrzegu. Na miejsce udał się policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna pozostawił przez nieuwagę swój portfel na krześle i udał się do szatni basenu, po syna. Roztargniony 40-latek zauważył brak portfela dopiero, gdy wychodził na parking do auta. Mężczyzna zaczął szukać zguby, lecz nigdzie jej nie było. Wówczas o pomoc poprosił policjantów.

W tym czasie okazało się, że przypadkowy świadek, nie tylko zapamiętał rysopis kobiety, która usiadła obok leżącego portfela, a nawet zapamiętał numery rejestracyjne i markę samochodu, którym odjechała.

Mundurowi natychmiast sprawdzili przekazane informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość kobiety i miejsce jej zamieszkania. Policjanci pojechali do jej domu. Sprawczynią okazała się 45-letnia mieszkanka gminy Nowa Dęba. Zaskoczona wizytą policjantów, przyznała się do przywłaszczenia portfela z dokumentami i pieniędzy w kwocie 1171 zł. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, została przesłuchana i usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci odzyskali portfel z gotówką.

O dalszym losie 45-latki zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Pamiętajmy: Znalazłeś telefon, portfel lub inne zgubione przez kogoś rzeczy? – Nie oddałeś właścicielowi? – uważaj jest to przestępstwo lub wykroczenie. Znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych.

źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. 31-latek nie zachował bezpiecznego odstępu. Stłuczka trzech samochodów. NOWE INFORMACJE (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Alion9502022-02-15 18:17:20
0 0
Tak dalej z podwyżkami i srandemią a będzie więcej takich sytuacji
ukradla-portfel-z-szatni-na-basenie-w-srodku-1200-zl-foto-6405