REKLAMA

Ukradł telefon w Norwegii, klika godzin później złapali go na lotnisku w Jasionce

Dzięki współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Rzeszowie- Jasionce i funkcjonariuszy Europolu, ujęto w ciągu paru godzin sprawcę kradzieży, dokonanej na terytorium Norwegii.

Wczoraj( tj. 21 stycznia) strażnicy graniczni z PSG Rzeszów -Jasionka otrzymali informację z Europolu, że na lotnisku może wylądować samolot, na pokładzie którego znajduje się mężczyzna podejrzany o dokonanie parę godzin wcześniej kradzieży telefonu o wartości 400 Euro. W wyniku podjętych działań zidentyfikowano 26 – letniego Polaka, mieszkańca województwa lubelskiego. Do Rzeszowa – Jasionki przyleciał on samolotem rejsowym z Oslo.

Mężczyzna posiadał przy sobie telefon, jego numer IMEI (unikatowy numer telefonu) zgadzał się z tym zaginionym w Norwegii.

Z dokonanych ustaleń wynika, że zatrzymany Polak od listopada ubiegłego roku pracował w Norwegii jako pracownik budowlany. Dwa dni temu został zwolniony z pracy. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna przed odlotem do Polski ukradł telefon swojemu byłemu pracodawcy.

26 – latek został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej w Rzeszowie. Sprawę prowadza funkcjonariusze Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

jasionka
Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

22-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ukradl-telefon-w-norwegii-klika-godzin-pozniej-zlapali-go-na-lotnisku-w-jasionce-adm007