REKLAMA

Ukradł portfel w szpitalu. Skradzioną kartą zrobił zakupy!

POWIAT RZESZOWSKI. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z komisariatu Policji na Baranówce ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł portfel pacjentowi oczekującemu w szpitalu na wizytę lekarską. Pokrzywdzony stracił pieniądze w kwocie ponad 3 tys. złotych i karty bankomatowe. Podejrzewany o kradzież 36-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

303-250015_1

W połowie października do komendy miejskiej zgłosił się mężczyzna, któremu skradziono portfel, kiedy przebywał na poczekalni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jednego z rzeszowskich szpitali. W portfelu znajdowały się pieniądze w kwocie 3 tysięcy złotych oraz karty bankomatowe.

Sprawą kradzieży zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Rzeszowie. Krótko po zawiadomieniu, policjanci  z pionu operacyjnego ustalili  tożsamość mężczyzny, który mógł dokonać tej kradzieży. Wiedząc, gdzie może przebywać, udali się pod wskazany adres. Na miejscu w rejonie posesji przy ul. Grottgera, zauważyli mężczyznę i go zatrzymali. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, znany policjantom z wcześniej popełnionych przestępstw.

Podczas zatrzymania, policjanci znaleźli przy mężczyźnie skradziony portfel. Nie było w nim już pieniędzy ani kart bankomatowych. Dodatkowo funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym mężczyzna ostatnio zamieszkiwał, tam znaleźli kartę bankomatową nienależącą do 36-latka. Jak się okazało, podejrzewany o kradzież mężczyzna, posługując się skradzioną kartą bankomatową, dokonał dwóch nieautoryzowanych transakcji na kwotę ponad 80 złotych.

W czwartek mężczyzna usłyszał trzy zarzuty do których się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Za kradzież oraz kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Rzeszów

02-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.