REKLAMA

Udusił 40-latka i spalił zwłoki! Śledztwo rzeszowskiej prokuratury

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi, po przejęciu do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, śledztwo związane z zabójstwem 40 – letniego mężczyzny – Andrzeja B., którego ciało ujawniono w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Foto: KPP Ropczyce

30 listopada br. około godziny 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach został powiadomiony o odnalezieniu zwęglonych zwłok w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora przy udziale biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy zabezpieczali ślady przestępstwa. Policjanci zajmujący się wyjaśnieniem tej sprawy ustalili tożsamość ofiary. Okazał się nią 40-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego – Andrzej B.

Działania operacyjne i analiza zgromadzonego materiału pozwoliła na wytypowanie mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni. Do zatrzymania doszło w czwartek 3 grudnia br., w jednym z mieszkań w Krakowie, gdzie przebywał 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego – Sławomir Z., który wkrótce miał wyjechać za granicę. Funkcjonariusze ustalili, że do tragedii doszło podczas alkoholowego spotkania. W pewnym momencie pomiędzy Andrzejem B. i Sławomirem Z. doszło do sprzeczki, podczas której 29-latek uderzył kolegę w głowę, a gdy ten upadł na podłogę, dusił go, powodując jego zgon. Sławomir Z., aby ukryć ślady zbrodni, wywiózł ciało do lasu i tam je podpalił. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

(W piątek 4 grudnia – przyp. red.) Sławomirowi Z. został ogłoszony zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk tj. zarzut zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W stosunku co do w/w Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Foto: KPP Ropczyce

Śledczy ustalili, że związek z tą sprawą mają też dwaj znajomi podejrzanego. 25-letni mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego – Michał B. i Michał K. Usłyszeli oni zarzuty nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia – za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich usłyszał dodatkowo zarzut nie zawiadomienia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw o dokonaniu czynu zabronionego z art. 148 §1 kk – za co również grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany Michał B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a pozostali podejrzani nie przyznali się. Wszyscy złożyli wyjaśnienia. W stosunku do podejrzanych Michała B. i Michała K. zostały zastosowane środki zapobiegawcze o charakterze nie izolacyjnym w postaci: dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, poręczenia majątkowego oraz zakazu wzajemnego kontaktowania się pomiędzy podejrzanym – podaje rzecznik rzeszowskiej prokuratury.

Obecnie prowadzone są czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczność zaistniałego zdarzenia, w tym motywów sprawcy zabójstwa oraz weryfikowana jest linia obrony podejrzanych.

Źródło: KPP Ropczyce, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

15-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

udusil-40-latka-i-spalil-zwloki-sledztwo-rzeszowskiej-prokuratury-1844-00r2kc