REKLAMA

UDOSTĘPNIJ! Błażej z Boguchwały walczy z nowotworem. Potrzebna wasza pomoc!

RZESZÓW, BOGUCHWAŁA / PODKARPACIE. 8-letni Błażej Głowiak walczy z nowotworem. Długotrwałe leczenie i rehabilitacja chłopca jest bardzo kosztowna, dlatego na portalu pomagam.pl uruchomiono charytatywną zbiórkę dla chłopca.

story_107973_1579641765

Foto: pomagam.pl

Błażej skończy w czerwcu tego roku 9 lat. Mamy nadzieję, że swoje kolejne urodziny będzie świętował w gronie kolegów i koleżanek, ponieważ ostatnie urodziny spędził w łóżku szpitalnym. W lutym 2019 roku w ciągu dwóch dni życie naszego synka oraz nasze przewróciło się do góry nogami – mówią rodzice chłopca.

Podczas ostatniego dnia ferii zimowych mama Błażeja zauważyła, że chłopiec ma powiększony węzeł chłonny. Lekarz pediatra zleciła badania krwi i prześwietlenie. Wynik RTG nie był prawidłowy i konieczna była dalsza diagnostyka. Błażej miał i w dalszym ciągu ma problemy z tarczycą, dlatego trafił na oddział endokrynologiczny, gdzie wykonana została tomografia. – Po konsultacji wyniku z lekarzem hematologiem Błażej znalazł się na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej Szpitala nr 2 w Rzeszowie, gdzie rodzice usłyszeli diagnozę: chłoniak limfoblastyczny T-komórkowy.

Przed tym, jak nasz synek trafił do szpitala, był bardzo aktywny fizycznie. Błażej uwielbia wycieczki po lesie. Wspinanie po skałkach musi obowiązkowo zaliczyć z całą rodziną. Wyprawa do Rezerwatu Prządki koło Krosna to obowiązkowy punkt, co najmniej trzy razy do roku – komentują rodzice Błażeja.

Błażej dopiero co rozpoczął naukę w 1. klasie, poznał nowych kolegów, koleżanki, których po powrocie z ferii bardzo chciał zobaczyć. Nagły i długotrwały pobyt w szpitalu zmienił jego cały dotychczasowy świat. Bardzo tęsknił zwłaszcza za swoją młodszą siostrą Julcią , którą zobaczył dopiero po miesiącu leczenia i to na bardzo krótko, ponieważ pojawiły się powikłania po chemioterapii, które trwają do dziś. Błażej bardzo ciężko zniósł pierwszy cykl chemii, pojawiła się hipoglikemia oraz bardzo wysoki poziom amoniaku, który dodatkowo przy współistniejącej chorobie neurologicznej mógł spowodować śpiączkę i nieodwracalne zmiany w mózgu.

Wsparcia chłopcu można udzielić, wpłacając dowolną kwotę na charytatywnej aukcji. Link do niej dostępny jest TUTAJ.

Cały proces leczenia zajmuje kilka lat, chemię w tabletkach będzie przyjmował jeszcze do marca 2021 roku. Dodatkowo istnieje podejrzenie choroby metabolicznej, co wiąże się z przeprowadzeniem badań genetycznych. Zebrane pieniądze rodzice chłopca chcą przeznaczyć właśnie na ten cel, jak również na dalszą rehabilitację po chemioterapii.

Źródło: pomagam.pl

02-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

udostepnij-blazej-z-boguchwaly-walczy-z-nowotworem-potrzebna-pomoc-993-00r2kc