REKLAMA

UDOSTĘPNIJ! 12-letnia Martynka z Rzeszowa potrzebuje waszego wsparcia!

Martyna Muza z Rzeszowa cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Terapia polegająca na przeszczepach komórek macierzystych daje pierwsze efekty, ale jest bardzo kosztowna. Rodzina 12-latki prosi o wsparcie.

foto_1

Foto: siepomaga.pl

Terapia wraz z przeszczepem, którą możemy opłacić dzięki Waszemu wsparciu, przynosi niesamowite efekty. Martynka po podaniach czuje się dobrze, coraz więcej mówi, komunikuje się już zdaniami; zgłasza wszelkie potrzeby, widoczne są niesamowite postępy rozwojowe. Terapia okazała się sukcesem. Podania odbywają się w odstępach 8-tygodniowych od kwietnia 2019. Obecnie córeczka jest po trzech podaniach – informuje pani Agnieszka, mama dziewczynki.

12-latka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce przez niedotlenienie okołopłodowe. Pierwsze objawy porażenia pojawiły się trzy miesiące od narodzin dziewczynki.

Silne naprężenia ciała, powtarzające się każdego dnia nie pozwalały czekać i bagatelizować. Na twarzy Martynki malował się ból. Nasza bezradność była uczuciem, z którym nie sposób sobie poradzić. […] Zaczęła się nierówna walka o zdrowie i sprawność Martynki. Dzięki niezwykłej wytrwałości udało jej się nauczyć chodzić. Widzi i słyszy, choć lekarze nie dawali na to szans. Ćwiczenia, rehabilitacja – złączone ze sobą słowa, które pojawiły się w naszym słowniku na pierwszym miejscu. Postępy przychodziły małymi kroczkami, ale najważniejsze, że mogliśmy je zobaczyć na własne oczy – opisuje pani Agnieszka.

Przełom nastąpił po terapii komórkami macierzystymi, na które udało się zebrać pieniądze dzięki charytatywnej zbiórce.

Martynka zaczęła mówić. Najpierw pojedyncze słowa, dzisiaj pracujemy już nad zdaniami. […] Rozwój mowy pozwolił pójść córce (po 2 latach odroczeń) do szkoły. ZWYCZAJNEJ szkoły! – cieszy się mama dziewczynki.

Rodzice zamierzają kontynuować przeszczepy komórek macierzystych wraz z terapią logopedyczną. Chcą, by Martyna zaczęła normalnie mówić. Z leczeniem wiążą się ogromne koszty. Rodzina dziewczynki apeluje o wsparcie. Wesprzeć Martynę można poprzez internetową zbiórkę pieniędzy pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/martyna. Zbiórkę prowadzi Fundacja Siepomaga.

Źródło: siepomaga.pl

19-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

udostepnij-12-letnia-martynka-z-rzeszowa-potrzebuje-waszego-wsparcia-4964-00r2kc