REKLAMA

Udaremnił oszustwo na wnuczka

RZESZÓW. Mężczyzna wynajęty podstępnie przez oszusta zorientował się, że bierze udział w oszukańczej grze i zwrócił pieniądze pokrzywdzonej.

Do tego nietypowego oszustwa doszło w Rzeszowie. Sprawcy działali według znanego schematu.

Do mieszkanki Rzeszowa zadzwoniła kobieta podając się za jej bratanicę. Mówiła, że spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy, 20 tysięcy złotych na kaucję. Przebieg zdarzenia potwierdził mężczyzna, który w rozmowie podawał się za policjanta. Po odbiór pieniędzy miał przyjść jego syn.

Starsza kobieta uwierzyła w te słowa i przekazała pieniądze mężczyźnie, który po nie przyszedł. Oszustom pewnie znowu mogłoby się udać, gdyby nie to, że człowiek, który odebrał pieniądze, okazał się uczciwy.  Kiedy zorientował się, że uczestniczy w przestępstwie, wrócił do mieszkania pokrzywdzonej i powiedział, że mogła paść ofiarą oszustów. Zwrócił pokrzywdzonej całą kwotę i zawiadomił policjantów. Wyjaśnił im swój udział w tym zdarzeniu.

Okazało się, że zamieścił w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Skontaktował się z nim telefonicznie jakiś mężczyzna. Zadeklarował, że zatrudni go, ale po wcześniejszym sprawdzeniu. W ramach testu uczciwości miał odebrać przesyłkę ze wskazanego przez zleceniodawcę miejsca i zawieżć ją własnym samochodem do Wrocławia.

Mężczyzna odebrał przesyłkę od mieszkanki Rzeszowa i wyruszył w trasę. Kiedy był już w Tarnowie, jego niepokój wzbudziły liczne telefony od zleceniodawcy. Wtedy domyślił się, że został wciągnięty w przestępstwo, a starsza kobieta, od której odebrał pieniądze została oszukana. Zdecydował o powrocie. Na miejscu oddał całą kwotę pokrzywdzonej i powiadomił policję.

Postępowanie prowadzi rzeszowska policja.

KMP Rzeszów

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

udaremnil-oszustwo-na-wnuczka