REKLAMA

Rzeszów Business Run pobiegnie dla seniorów po amputacjach!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pan Jarosław Żarów oraz Pan Jan Mroczka to seniorzy, którzy w różnych okolicznościach utracili kończyny. Pan Jarosław przeszedł zabieg amputacji lewej nogi w wyniku choroby miażdżycowej, natomiast nogę Pana Jana amputowano z powodu zakrzepicy tętniaka. Celem obu panów jest jak najszybszy powrót do sprawności. Pomoże Fundacja Poland Business Run.

Poznań Business Run_2019

Foto (3): materiały nadesłane

 

Pomaganie przez bieganie

Odkąd zostałem osobą niepełnosprawną za główny cel postawiłem sobie jak najszybszy powrót do sprawności. Niestety jest to trudniejsze niż myślałem. Samo założenie protezy nie wystarczy. Wykorzystanie zakresu możliwości, jakie daje ten sprzęt, jest teraz dla mnie priorytetem – mówi Jan Mroczka.

Tym bardziej, że mieszkam na wsi, a przed amputacją prowadziłem z żoną niewielkie gospodarstwo. Mam nadzieję, że dzięki rehabilitacji będę mógł wrócić do ulubionych zajęć, czyli nie tylko do spacerów po lesie, ale także do uprawiania działki czy opieki nad zwierzętami – dodaje pan Jan.

Takich opowieści w całej historii sztafety charytatywnej Poland Business Run jest wiele, a będzie jeszcze więcej – do czego przyczynić się może każdy.

Bez nazwy-1_33

 

Jak pomóc? Dołącz do końca maja, pobiegnij we wrześniu!

Wystarczy do końca maja zebrać 5-osobową drużynę, zapisać się na bieg Poland Business Run, wnieść opłatę startową i… dobrze się bawić 5 września.

Bieg odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach. Pobiec można w dowolnym miejscu na świecie, między północą a godz. 18:00 w niedzielę 5 września br.

 

W poprzednim roku latach bieg Poland Business Run zgromadził do prawie 20 tysięcy osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy już do nas dołączyli, a tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, gorąco zachęcamy! Nie trzeba biec. Te 4 kilometry można też przejść spacerem, z psem, z dzieckiem, z przyjaciółmi, w dowolnym miejscu i tempie. Pokonujemy je, by nasi beneficjenci też kiedyś mogli – motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Możemy pomóc kolejnym osobom, takim jak Panowie Jan i Jarosław w walce z przeciwnościami losu, w walce o sprawność, samodzielność, o szczęśliwe życie. Dołączcie do nas! – zachęca.

 

DSCF7964

Rejestrować się można przez stronę polandbusinessrun.pl/pl/info do 31 maja.

 

Źródło: informacje nadesłane

30-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)