REKLAMA

Uczeń z Podkarpacia chciał zdać maturę z pomocą kolegi. Obaj wpadli w ręce policji

PODKARPACIE. Matura z matematyki to dla niektórych nie lada wyzwanie. Aby sobie z nim dać radę jeden z uczniów postanowił sobie pomóc. Jego kolega siedział w samochodzie z zestawem nadawczo-odbiorczym i dyktował maturzyście odpowiedzi. Obaj wpadli w ręce policji. Teraz grozi im 3 lata więzienia. 

zestaw

Policjanci wydziału kryminalnego z lubaczowskiej komendy Policji pełnili służbę w okolicy Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Dla Dorosłych w Lubaczowie, gdzie odbywał się egzamin maturalny z matematyki. W jednym z zaparkowanych w pobliżu szkoły samochodów, na tylnym siedzeniu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który posługując się profesjonalnym sprzętem nadawczo-odbiorczym prowadził z kimś korespondencję.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę i ustalili, że 28-letni mieszkaniec Oleszyc kontaktuje się drogą radiową ze swoim kolegą zdającym egzamin maturalny. Mężczyzna dyktował koledze rozwiązania zadań z matematyki. Chwilę później funkcjonariusze skontaktowali się z dyrekcją szkoły i poprosili o wyprowadzenie z sali egzaminacyjnej wskazanego przez nich 24-letniego mieszkańca Oleszyc. Maturzysta wydał dobrowolnie elektroniczny sprzęt nadawczo-odbiorczy i przyznał się do nieuczciwego postępowania.

 Próba złamania reguł egzaminacyjnych to w myśl kodeksu karnego usiłowanie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

KWP

07-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uczen-z-podkarpacia-chcial-zdac-mature-z-pomoca-kolegi-wpali-w-rece-policji