REKLAMA

Uczciwi znalazcy wzorem do naśladowania

POWIAT LUBACZOWSKI / PODKARPACIE. Postawą godną naśladowania wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu lubaczowskiego. Dzięki ich zachowaniu, pieniądze i inne przedmioty, które znaleźli, zostały zwrócone właścicielom.

Czarna torebka i czarny portfel leżące na stoliku.

W poniedziałek wieczorem, mieszkaniec Oleszyc poinformował dyżurnego lubaczowskiej komendy o tym, że w wózku przed jednym z supermarketów w Lubaczowie, znalazł damską torebkę. Jak się okazało zguba należała do mieszkanki gminy Lubaczów, która po zrobieniu zakupów, przez nieuwagę zostawiła w wózku torebkę, a w niej ponad 800 złotych, dokumenty i klucze. Szczęśliwie wszystko wróciło do właścicielki.

Kolejne zdarzenie miało miejsce wczoraj po godz. 9. Do lubaczowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który na ul. Mickiewicza w Lubaczowie znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci ustalili właścicielkę i przekazali jej zgubę.    

Przypominamy, że znalezienie pieniędzy, dokumentów lub innych przedmiotów, które do nas nie należą i zatrzymanie ich, jest przestępstwem przywłaszczenia, za które grozi odpowiedzialność karna.

Źródło: KPP Lubaczów

30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)