REKLAMA

Uciekał przed policją spod Przemyśla do Rzeszowa! Areszt dla 45-latka (FOTO)

PRZEMYŚL, RZESZÓW / PODKARPACIE. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna w Zadąbrowiu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany dopiero w Rzeszowie. Kierujący audi odpowie nie tylko za wykroczenia w ruchu drogowym, ale także za posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

303-221805

Foto: KMP Przemyśl

W miniony czwartek, około godziny 14:30, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, w miejscowości Zadąbrowie zatrzymywali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Z posiadanych informacji wynikało, że kierujący tym pojazdem może przewozić substancje zabronione.

Kierowca audi zignorował wydane polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością mijał miejscowości Sośnica Jarosławska, Walawa, Skołoszów, zjeżdżał w polne drogi, a w miejscowości Zadąbrowie wjechał na autostradę A4 w kierunku Rzeszowa. Swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kiedy mężczyzna wjechał na teren Rzeszowa, do pościgu dołączyli się miejscowi policjanci i funkcjonariusze z oddziału prewencji. Kierowca audi ponownie zignorował sygnał do zatrzymania się i w dalszym ciągu kontynuował ucieczkę.

 

Kierujący przekraczał znacznie prędkość, wjeżdżał na chodniki, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, zmuszał innych kierujących do zatrzymania się. Policjanci z rzeszowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali uciekiniera. W audi 45-letniego mieszkańca Przemyśla policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilości narkotyków.

Mężczyzna, oprócz popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym, odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

2 kwietnia br., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KMP Przemyśl

06-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uciekal-przed-policja-spod-przemysla-do-rzeszowa-areszt-dla-45-latka-foto-5015-00r2kc