REKLAMA

Uciekał przed policją. Nie miał uprawnień

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z KMP w Rzeszowie prowadzili pościg za kierowcą audi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

303-176656

Foto: Podkarpacka Policja

W piątek przed godziną 19:00 w Mirocinie, policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy pełnili służbę na terenie powiatu przeworskiego, zatrzymywali do kontroli drogowej osobowe audi. Wydali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania. Mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący poruszał się z dużą prędkością, popełnił szereg wykroczeń stwarzając realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. W pewnym momencie zjechał w boczną drogę, tam porzucił samochód i uciekł.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się że właścicielem auta jest 22-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do kwietnia 2021 roku. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, kiedy pojawił się pod swoim domem. Mężczyzna przyznał się do ucieczki. Trafił do policyjnego aresztu.

22-latek odpowie nie tylko za złamanie zakazu sądowego, ale i za ucieczkę przed policjantami. Kierujący odpowie również za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Przypominamy, że kierowca który świadomie nie zatrzymuje się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie wydaje także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Źródło: Podkarpacka Policja

14-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.