REKLAMA

Ucieczka przed policją i dwa promile alkoholu w organiźmie kierowcy Skody!

ROPCZYCE / PODKARPACIE : Ropczyccy policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 29-letni kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas interwencji był agresywny i znieważył policjantów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W piątek o godz. 1.30, funkcjonariusze ropczyckiej komendy zauważyli na ul. Mickiewicza w Ropczycach, kierującego skodą, który nie miał włączonych świateł mijania, a ponadto jego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu wjechał na teren jednego z parkingów przy ul. Wyszyńskiego, a następnie pospiesznie opuścił samochód i próbował uciec pieszo. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Podczas interwencji, mężczyzna był agresywny i wulgarny, a także znieważył policjantów. 29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd trafił na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu zostały przedstawione mu zarzuty m.in. kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli, a także znieważenia funkcjonariuszy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło : KWP

28-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)