REKLAMA

Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty za narkotyki

Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego z Dębicy, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i policyjnych antyterrorystów z Krakowa pozwoliły zatrzymać dwóch mężczyzn, zajmujących się przestępczością narkotykową.

Policjanci zabezpieczyli 0,5 kilograma amfetaminy i marihuanę w tej samej ilości. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, mieli informację, że dwóch mężczyzn może posiadać i zajmować się handlem narkotykami. Z policyjnych ustaleń wynikało, że w ten nielegalny proceder zaangażowani są dwaj mieszkańcy województwa małopolskiego.

 

Funkcjonariusze z wydziałów kryminalnych obu komend zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że w połowie lipca, w Krakowie ma dojść do transakcji związanej ze sprzedażą narkotyków. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka z Jordanowa. Mężczyzna był w trakcie sprzedaży narkotyków.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że w ten proceder zamieszany jest również znajomy mieszkańca Jordanowa. Podkarpaccy policjanci wspierani przez krakowskich antyterrorystów zatrzymali 36-latek z Krakowa. Podczas przeszukania w miejscach zamieszkania obu mężczyzn policjanci zabezpieczyli 0,5 kilograma amfetaminy i taką samą ilość marihuany.

Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty. Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo mężczyzną grozi kara pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

źródło: Podkarpacka Policja

17-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tymczasowe-aresztowania-za-przestepstwa-narkotykowe-5951