REKLAMA

„Tylko wolna biała Europa. Stop multikulti”. Rzeszowianie nie chcą uchodźców?

RZESZÓW. „Tylko wolna biała Europa. Stop multikulti” głosił baner wywieszony na  ogrodzeniu stadionu Resovii Rzeszów przy ul. Wyspiańskiego. O tym niepokojącym zdarzeniu poinformowały  “Aktualności” emitowane w TVP Rzeszów 17 września.

baner

Nie wiadomo kiedy rasistowski baner został wywieszony, jednak jak poinformowały “Aktualności” po interwencji dziennikarzy TVP, baner zdjęto.

Jak zapewne łatwo się domyślić, baner odnosi się do obecnej sytuacji, która dotyczy uchodźców z Syrii. Jeszcze nie wiadomo, ile Polska przyjmie uchodźców, a już Internet zalewa fala nienawiści wobec Syryjczyków. Powstają specjalne grupy i wydarzenia na Facebooku, które stanowią wyraz sprzeciwu wobec przyjmowania przez nasz kraj Syryjczyków. Jak widać w Rzeszowie nienawiść przeniesiono również na rasistowski baner.

Ale nie tylko. Już wiadomo, że 26 września o godz. 16.00 pod Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się manifestacja, którą organizuje Młodzież Wszechpolska, której  hasło przewodnie to:  „Stop imigrantom”.

Materiał przygotowany przez TVP Rzeszów możecie zobaczyć TUTAJ.

ZDJ. TVP Rzeszów, materiał “Aktualności”

17-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tylko-wolna-biala-europa-stop-multikulti-rzeszowianie-nie-chca-uchodzcow