REKLAMA

TYCZYN: Pacjentom podawano szczepionki po terminie – oświadczenie ZOZ nr 2 w Rzeszowie

TYCZYN / PODKARPACIE. Zakład Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie wydał oświadczenie, w którym potwierdza, że w Przychodni Rejonowej w Tyczynie podawano pacjentom przeterminowane szczepionki. Według danych rzeszowskiego ZOZ, nie odnotowano żadnych powikłań poszczepiennych.

syringe-417786_960_720_1

Foto: Pixabay.com

– Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie potwierdza, iż w Przychodni Rejonowej w Tyczynie podawane były szczepionki po upływie daty ważności. W okresie od podania szczepionki do chwili obecnej, według naszej wiedzy nie miały miejsca jakiekolwiek niepożądane odczyny poszczepienne – czytamy w oświadczeniu.

– W chwili obecnej prowadzona jest kontrola wewnętrzna w tej placówce, a także we wszystkich placówkach ZOZ nr 2 w Rzeszowie, które realizują szczepienia ochronne. Informujemy, iż zależy nam na jak najszybszym i dokładnym wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji. W tym celu współpracujemy z PSSE w Rzeszowie, jesteśmy także gotowi do współpracy z innymi organami, które z urzędu będą prowadzić postępowanie wyjaśniające w tej sprawie – tak brzmi dalsza część informacji ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

Podawane po terminie szczepionki, to: Synflorix przeciwko pneumokokom, Imovax Polio przeciw chorobie Heinego-Medina, a także Clodivac przeciwko błonicy i tężcowi. Szczepionki mogły być przeterminowane nawet o kilka miesięcy.

27-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)