REKLAMA

Turystyczny autobus po Rzeszowie – mieszkańcy za darmo obejrzą inwestycje miasta

RZESZÓW. Władze miasta chcą uruchomienia turystycznego autobusu, który będzie woził pasażerów po mieście prezentując te realizowane i te zaplanowane inwestycje.

ratusz9Chcemy, żeby autobus kursował w soboty i niedziele – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Jeden z pracowników urzędu zostanie przeszkolony i będzie prezentował mieszkańcom inwestycje, które są wykonywane w mieście.

Czym dokładnie miasto będzie chciało się pochwalić?

– Będziemy chcieli pokazać inwestycje takie jak żłobki, jak szkoły, jak Domy Kultury, jak ciągi komunikacyjne, inwestycje np. przykrycie rzeczki Przyrwa, przykrycie “Mikośki” – wymienia prezydent Tadeusz Ferenc.

Będziemy mówili o tym, co w najbliższym czasie planujemy do realizacji, a takich rzeczy jest dużo. Dodam, że w ostatnich lata miasto rozszerzyło swoje granice i powierzchnię o ponad 117 proc. i często niektóre osoby nie wiedzą, np. że nastąpiła budowa hali sportowej w Budziwoju, czy szkoły w Załężu, że rozpoczęła się realizacja domów kultury w Przybyszówce i w Słocinie. Inwestycji w mieście jest wiele i właśnie to chcemy pokazać – wyjaśnia prezydent.

Autobus miałby kursować w weekendy. Program “wycieczki” miałby być z góry ustalony, ale na życzenie pasażerów mógłby być modernizowany. Godziny kursów będą zależały od zainteresowania mieszkańców i frekwencji.

Czy po wejściu na pokład autobusu pasażerowie będą musieli skasować bilet? – Nie będziemy tego chcieli – mówi prezydent Tadeusz Ferenc.

13-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

turystyczny-autobus-po-rzeszowie-mieszkancy-za-darmo-obejrza-inwestycje-miasta