REKLAMA

Turystyczny autobus debiut ma już za sobą. Bilety na następny kurs już czekają

RZESZÓW. Półtoragodzinna wycieczka po mieście PR-owskim sukcesem?

O tym, czy wprowadzenie “turystycznego autobusu” po mieście okazało się być “strzałem w dziesiątkę” pokaże czas. Na razie pierwszy kurs (3.05.) cieszył się sporym powodzeniem, choć liczba miejsc i tak była ograniczona. Urzędnicy, aby zbytnio nie obciążyć mieszkańców i nie skazać ich na niepotrzebny dyskomfort, postanowili dopuścić do przejażdżki MPK-iem tylko około 50 osób.

W dużej mierze z darmowej wycieczki po Rzeszowie skorzystały osoby starze, które przyprowadziły ze sobą młodsze pokolenia. Grupie przewodniczył wiceprezydent Marek Ustrobiński, który w trakcie podróży po mieście opowiadał mieszkańcom o kolejnych prowadzonych inwestycjach. Mieszkańcy zobaczyli m.in. budowę mostu łączącego ul. Rzecha z ul. Lubelską, fontannę multimedialną i remontowane ulice.

Miasto z debiutu jest zadowolone. – “Bilety” bardzo szybko się rozeszły, ale są już dostępne nowe, na kolejny kurs – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Kolejny kurs rusza 10 maja. Darmowe bilety, stanowiące “wejściówkę” do autobusu można odebrać w Podziemnej Trasie Turystycznej.

W wycieczce wyjątkowo uczestniczył wiceprezydent miasta. Docelowo o inwestycjach opowiadać będzie lektor, którego głos zwierzający usłyszą z głośników.

Autobus oznaczony nie numerem linii, a hasłem “Zobacz Rzeszów” kursuje na trasie od dworca PKP przez ulica Marszałkowską, Lubelską, dalej przez al. Wyzwolenia, al. Krakowską aż do obwodnicy miasta. Później kieruje się w stronę ul. Bł. Karoliny i  al. Witosa, dalej ul. Przemysłową, ul. Podkarpacką, al. Powstańców Warszawy i dalej ruszy w stronę osiedli Drabiniaka i Biała. Ostatni odcinek do pokonania to aleje Sikorskiego, Rejtana i Kopisto oraz ul. Szopena.

"Wycieczkowy" autobus oznaczony jest nie numerem linii, ale hasłem "Zobacz Rzeszów". Kursuje tylko w niedzielę

“Wycieczkowy” autobus oznaczony jest nie numerem linii, ale hasłem “Zobacz Rzeszów”. Kursuje tylko w niedzielę

04-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

turystyczny-autobus-debiut-ma-juz-za-soba-bilety-na-nastepny-kurs-juz-czekaja