REKLAMA

Tureccy edukatorzy w ZK w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

Wizytę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie złożyła grupa 12 obywateli Turcji. Osoby te pełnią funkcję dyrektorów departamentów ds. edukacji więźniów w Turcji, przebywają w Polsce w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci.

Podczas wizyty w rzeszowskiej jednostce penitencjarnej, tureccy edukatorzy zapoznali się z ogólną  specyfiką polskiego więziennictwa, oraz zasadami wykonywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztu. Mieli możliwość poznać strukturę Zakładu Karnego w Rzeszowie oraz zadania realizowane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Przedstawiono również system kształcenia w warunkach izolacji więziennej.

Na zakończenie spotkania goście z Turcji przekazali na ręce Dyrektora pamiątkowy talerz z logotypem Ministerstwa Sprawiedliwości w Turcji.

Spotkanie o podobnym charakterze zrealizowano w czerwcu br. kiedy to Zakład Karny w Rzeszowie odwiedziło 9 obywateli Turcji, zatrudnionych są w jednostce penitencjarnej i szkole socjalnej w Ankarze.

Obydwie wizyty przyczyniły się do wymiany doświadczeń pomiędzy funkcjonariuszami Służby Więziennej i przedstawicielami tureckiego wymiaru sprawiedliwości.

Tekst: mjr Norbert Gaweł
Zdjęcia: por. Maciej Słysz

06-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tureccy-edukatorzy-w-zk-w-rzeszowie-zdjecia-mp002