REKLAMA

Tunia nie jest już prezesem MPWK. Poszło o brudną wodę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Adam Tunia nie jest już prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Urzędowanie zakończył po 12 latach, bo nie mógł dogadać się z szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w sprawie problemów dotyczących brudnej wody. 

foto: archiwum tvPodkarpacie.pl

foto: archiwum tvPodkarpacie.pl

Decyzję podjęto podczas posiedzenia Rady Nadzorczej MPWiK. Wcześniej Adam Tunia wnioskował o przejście na emeryturę. Sprawowanie obowiązków prezesa MPWK zakończył po 12 latach. Powodem było niezadowolenie prezydenta miasta Tadeusza Ferenca dotyczące ostatnich problemów z wodą jakie dotknęły mieszkańców kilku dzielnic Rzeszowa. Tunia nie potrafił porozumieć się z Józefem Wicherem – prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Obowiązki prezesa MPWK pełni obecnie członek zarządu – Robert Nędza.

Ze stanowiska szefa MPEC odwołany został natomiast Józef Wicher. Zadecydowała o tym Rada Nadzorcza spółki. Na razie nie wiadomo, jakie stanowisko teraz przejmie. Decyzję wstrzymał natomiast prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

(az)

17-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tunia-rezygnuje-z-funkcji-prezesa-mpwk-poszlo-o-brudna-wode-az003