REKLAMA

Trzy godziny sporów, ale udało się. Rzeszów z budżetem na przyszły rok

RZESZÓW / PODKARPACIE. Budżet stolicy Podkarpacia na 2017 rok wyniesie 1,33 mld złotych. Uchwalili go rzeszowscy radni na wtorkowej sesji. Ile przeznaczymy na inwestycję i z jakim długiem zakończymy przyszły rok?

h

foto: www.rzeszow.pl

Wszystkie wydatki będą oscylować w granicach 1,33 miliarda złotych. To szacunki magistratu, gdzie na wtorkowej sesji tematem numer jeden było uchwalenie budżetu. Za uchwaleniem było 14 radnych koalicji rządzącej – Platforma Obywatelska i Rozwój Rzeszów. Przeciwnych było 9 radnych PiS. Jednak nie wszyscy z opozycji zgłaszali swoje niezadowolenie.

Na inwestycje w stolicy Podkarpacia przewidziano 380 milionów. Zadłużenie Rzeszowa na koniec przyszłego roku będzie wynosić około 744 miliony złotych.

Do głównych inwestycji zaplanowanych na 2017 rok należy budowa drogi ekspresowej S19 z Kielanówki do ul. Podkarpackiej. Dzięki niej, ciężarówki nie będą jeździć po centrum miasta. Na ten cel Rzeszów poświęci 72 miliony.

14,5 miliona pójdzie na przebudowę ul. Podkarpackiej. O 3,5 miliona mniej magistrat przeznaczy na remont al. Sikorskiego.
Powstanie tam cztery pasy, co z pewnością ułatwi (i przyspieszy) życie kierowcom.

11 milionów zostanie wpompowanych w przebudowę basenów ROSiRu. Inwestycja potrwa do marca 2018 roku. Powstanie też Centrum Sztuki Współczesnej, które pochłonie około 3,5 miliona.

(az)

21-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trzy-godziny-sporow-ale-udalo-sie-rzeszow-z-budzetem-na-przyszly-rok