REKLAMA

Trzecie opóźnienie w budowie hali przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dopiero pod koniec stycznia uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie będą mogli biegać po nowej hali przy ul. Hetmańskiej. Wciąż trwają prace, które miały być skończone jeszcze we wrześniu 2015. 

Sala miała być gotowa na 27 grudnia, jednak szykuje się kolejne opóźnienie. Halę zaczęło budować konsorcjum firm “Lider” z Niebylca. Następnie wznosiły się PDEM, P&M oraz Jamako.

Wciąż trwają prace wykończeniowe. Zaraz po nich komisja budowlana sprawdzi, czy obiekt nadaje się do użytku i czy nie zagraża bezpieczeństwu uczniów i nauczycieli. Pierwsze lekcje wf-u planowane są na końcówkę stycznia.

Budowa hali z 350-osobową widownią to koszt 7,5 mln złotych. Oprócz hali dostępne będą również sale fitness oraz siłownia. Na dole znajdować się będą szatnie, prysznice oraz pomieszczenia administracyjne.

Uczniowie będą mogli korzystać z trzech pełnowymiarowych boisk: do koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Na zewnątrz znajduje się bieżnia lekkoatletyczna i dwa boiska wielofunkcyjne.

(az)

02-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trzecie-opoznienie-w-budowie-hali-przy-ul-hetmanskiej-az003