REKLAMA

Trzecie miejsce dla Rzeszowa w konkursie dla najpiękniejszego oświetlenia miasta

RZESZÓW. 12 stycznia zakończyła się ogólnopolska rywalizacja miast w ramach V edycji akcji “Świeć Się z ENERGĄ”. Zwycięzcą plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce zostało Bielsko-Biała. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (15 proc. głosów), a tuż za nim Rzeszów (14 proc. głosów).

rzeszow2223

Przez ponad półtora miesiąca trwania Plebiscytu Miast w ramach akcji “Świeć Się z ENERGĄ” ponad 130 miejscowości współzawodniczyło o tytuł świątecznej stolicy iluminacji.

Spośród miejscowości z całej Polski najpierw wyłoniono 16 finalistów, spośród których następnie wybrano tegorocznego zwycięzcę. Tytuł najpiękniej rozświetlonego świątecznie miasta w Polsce otrzymało Bielsko-Biała, reprezentująca województwo śląskie. Na II miejscu uplasował się Szczecin, a krok za nim Rzeszów.

Łącznie w Plebiscycie Miast oddano niemal 103 tys. głosów, a cała zabawa odbyła się w szczytnym celu. Na triumfatora plebiscytu na najpiękniejsze świąteczne iluminacje miejskie czeka ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie zestaw nowoczesnego, energooszczędnego sprzętu AGD o wartości ponad 10 tys. zł, który urząd miasta przeznaczy na wybrany przez siebie cel społeczny.

Dodatkowo wszyscy laureaci wojewódzcy obok tytułu zwycięzcy swojego regionu, otrzymają od serwisu sklep.energa.pl zestaw małego, energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 1 tys. zł każdy, z przeznaczeniem dla domu dziecka lub inne cele społeczne.

ŹRÓDŁO : UM Rzeszowa

15-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trzecie-miejsce-dla-rzeszowa-w-konkursie-dla-najpiekniejszego-oswietlenia-miasta