Trzecia z rzędu wygrana piłkarskiej Resovii

Resovia Rzeszów zwyciężyła 3:0 z z drużyną Siarki Tarnobrzeg w II – ligowych derbach Podkarpacia. To trzecie z rzędu zwycięstwo “Pasiaków”.

11_2

Pierwszą bramkę kibice ujrzeli w drugiej połowie. Po akcji przeprowadzonej w 51. minucie, piłkę do siatki gości wpakował Kamil Antonik. Niewiele później Przemysław Pyrdek skorzystał z błędu Krystiana Krupy i zdobył bramkę na 2:0. Pomocnik rzeszowskiej drużyny wpisał się na listę strzelców jeszcze raz. Bramka pieczętująca wygraną Resovii padła w 76. minucie spotkania.

Zawodnicy Siarki ewidentnie odstawali od swoich rywali, ale mieli kilka okazji bramkowych. Najgroźniejszą z nich stworzył w ostatnich sekundach meczu Kamil Radulj. Piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę.

To już trzecia z rzędu wygrana podopiecznych Szymona Grabowskiego. Piłkarze rzeszowskiej Resovii umocnili swoją przewagą nad strefą spadkową. To dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami.

Składy:

Resovia Rzeszów: Bartłomiej Banek – Mateusz Kantor, Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec (86. minuta Mateusz Geniec), Kamil Antonik, Konrad Domoń, Dariusz Frankiewicz, Przemysław Pyrdek, Radosław Adamski (61. minuta Wadym Straszkewycz), Bartłomiej Buczek.

Siarka Tarnobrzeg: Krystian Krupa – Jakub Głaz (67. minuta Kamil Kargulewicz), Józefiak (54. minuta Maksymilian Sitek), Łukasz Nadolski, Sebastian Duda, Aleksander Drobot, Grzegorz Płatek (88. minuta Eryk Galara), Kacper Maik, Kamil Radulj, Adrian Gębalski (73. minuta Paweł Mróz), Krzysztof Ropski.

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice).
Żółte kartki: Resovia Rzeszów – Kantor, Siarka Tarnobrzeg – Ropski, Gębalski, Drobot.