REKLAMA

Trzeci peron oddany do użytku – stacja Rzeszów Główny

Rzeszów/ Podkarpacie. Od dzisiaj podróżni korzystają już z nowego 3 peronu na stacji Rzeszów Główny. Jesienią komfort na stacji Rzeszów Główny zwiększą windy i schody ruchome. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 205 mln zł współfinansowana jest w ramach POIiŚ.

Z nowego trzeciego peronu na stacji Rzeszów Główny od dzisiaj korzystają podróżni pociągów jadących m.in. w kierunku Tarnowa i Krakowa oraz Tarnobrzega i Lublina, a także składów kursujących do i z Przemyśla.

Ostatni peron, podobnie jak dwa pozostałe jest wyższy i ułatwia wsiadanie do pociągów. Wszystkie trzy perony wyposażone są w zadaszone wiaty i ławki. Przygotowano dla podróżnych także ponad 100 tablic informacyjnych, które pomagają w orientacji na stacji. Komfort i bezpieczeństwo w poruszaniu się osób niewidomych i słabowidzących zapewnia system ścieżek naprowadzających oraz oznaczeń. Jesienią dostępność dla wszystkich podróżnych na stacji zwiększą także windy i schody ruchome.

W sierpniu, udostępniono również podróżnym, już na całej długości 140 m przejście podziemne.

Nowy obiekt zastąpił istniejącą kładkę nad torami i zwiększył poziom bezpieczeństwa. Podróżni zyskali lepszy dostęp do peronów, a mieszkańcy dogodniejszą komunikację między dzielnicami w rejonie torów.
Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Autor: Amelia Krupik

22-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trzeci-peron-oddany-do-uzytku-stacja-rzeszow-glowny-1894