REKLAMA

Trzech nowych siatkarzy w Asseco Resovii. Powrót Grzegorza Kosoka!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek Asseco Resovia zaprezentowała trzech nowych zawodników. Z rzeszowskim klubem związali się: Grzegorz Kosok, Bartosz Mariański oraz Bartłomiej Krulicki. Ten pierwszy reprezentował Asseco Resovię w latach 2008-2014.

W poniedziałek odbyła się konferencja Asseco Resovii, na której klub zaprezentował trzech nowych zawodników. Są to środkowi: Grzegorz Kosok i Bartłomiej Krulicki oraz libero Bartosz Mariański. Wszyscy siatkarze podpisali dwuletnie kontrakty.

Grzegorz Kosok wraca do Asseco Resovii po pięciu latach przerwy. 33-letni środkowy urodził się w Katowicach, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie MKS Będzin, z którym wywalczył mistrzostwo Polski Juniorów w 2005 roku. Z Będzina środkowy przeniósł się do Płomienia Sosnowiec, a następnie do Jadaru Radom. W trakcie sezonu 2008/09 przeniósł się do Asseco Resovii, której barw bronił do 2014 roku. Z zespołem z Rzeszowa Grzegorz Kosok wywalczył dwa mistrzostwa Polski (2012, 2013), wicemistrzostwo Polski (2014) i dwa brązowe medale (2010, 2011), a także zajął drugie miejsce w Pucharze CEV (2012).

W kolejnych latach Grzegorz Kosok występował w Łuczniczce Bydgoszcz i Jastrzębskim Węglu. W ostatnich latach środkowy pełnił funkcję kapitana drużyny, a miniony sezon zakończył z brązowym medalem Mistrzostw Polski. W sezonie 2018/19 Grzegorz Kosok zdobył 65 punktów blokiem, co dało mu 2. miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących sezonu. Grzegorz Kosok jest również reprezentantem Polski, który w barwach narodowych występował 61 razy. Ma na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Europy (2011), a także złoty (2012) i brązowy (2011) medal Ligi Światowej.

Nowym libero Asseco Resovii Rzeszów został Bartosz Mariański. 26-latek swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w miejscowym AZS-ie. W początkowej fazie bronił barw olsztyńskiej drużyny w Młodej Lidze. W sezonie 2011/12, Tomaso Totolo ówczesny trener Akademików wybrał Mariańskiego jako jednego z bardziej obiecujących zawodników i młody libero występował równocześnie w Młodej Lidze i PlusLidze. Z Olsztyna zawodnik przeniósł się na rok do UMKS-u Kęczanin Kęty, a stamtąd do GKS-u Katowice, którego barw bronił od 2015 roku. Od przyszłego sezonu Bartosz Mariański będzie reprezentował Asseco Resovię Rzeszów.

Trzecim zaprezentowanym w poniedziałek siatkarzem jest Bartłomiej Krulicki. Asseco Resovia poinformowała, że jest on zawodnikiem, który zamyka skład rzeszowskiego klubu na pozycji środkowego.

Bartłomiej Krulicki zaczynał swoją karierę w klubie MTS AS Myszków, skąd przeniósł się do Norwida Częstochowa. W barwach częstochowskiej drużyny występował przez dwa lat i to właśnie z tym zespołem sięgnął po wicemistrzostwo Polski Kadetów i mistrzostwo Polski Juniorów, gdzie został wybrany najlepszym blokującym turnieju. W kolejnych latach występował w KS Milicz i TS Victoria PWSZ Wałbrzych i BBTS-ie Bielsko-Biała. Od 2016 roku reprezentował barwy GKS-u Katowice. Bartłomiej Krulicki miniony sezon zakończył na 7. Miejscu wśród blokujących z 55 blokami.

Źródło: assecoresovia.pl

27-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline