REKLAMA

Trzech mieszkańców Głogowa Młp. podrabiało banknoty. Jeden z nich płacił fałszywką za alkohol

REGION. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko trzem mieszkańcom Gminy Głogów Małopolski, którym przedstawiono zarzuty związane z podrobieniem sześciu banknotów o nominale 100 złotych i puszczenie jednego z nich w obieg.

police-2122394_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

We wtorek 47 letni mieszkaniec Gminy Głogów – Andrzej G, usiłował zapłacić w jednym z głogowskich sklepów fałszywym banknotem 100 złotych. Mężczyzna wiedział, że płaci za alkohol podrobionym banknotem, który wcześniej otrzymał od znanego mu z widzenia fałszerza. Banknot był jednak nieudolnie podrobiony i ekspedientka sklepu nie miała trudności z rozpoznaniem, że jest to falsyfikat.

W konsekwencji Andrzej G. został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. W oparciu o jego relację policjanci trafili do domu fałszerza banknotów – 62 letniego Józefa B. Podczas przeszukania należącego do niego domu, policjanci zabezpieczyli pięć podrobionych banknotów o nominale 100 złotych, które wrzucone były do tak zwanej węglarki. Ponadto zabezpieczono drukarkę ze skanerem na której Józef B. i jego znajomy Jan W. drukowali falsyfikaty. Zabezpieczone banknoty również były nieudolnie podrobione.

W czwartek obaj fałszerze usłyszeli zarzuty podrobienia sześciu banknotów w celu puszczenia ich w obieg. Zarzucany im czyn grozi karą pozbawienia wolności od 5 lat.

Podejrzany Józef B. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa, a w swych wyjaśnieniach podał, że pomysł produkcji fałszywych banknotów zrodził się około siedmiu dni wcześniej, kiedy to wraz z Janem W. spożywał alkohol. Jan W. nie przyznał się natomiast do popełnienia zarzuconego mu czynu. Wobec tych podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Andrzejowi G. ogłoszony zostanie zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na puszczeniu w obieg podrobionego banknotu, które jest zagrożone karą od roku do lat 10.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

01-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trzech-mieszkancow-glogowa-mlp-podrabialo-banknoty-jeden-z-nich-placil-falszywka-za-alkohol-4948-00r2kc