REKLAMA

Trzeba wybrać przewodniczącego Komisji Gospodarki Przestrzennej. Kto zarobi ponad 2 tys. zł?

RZESZÓW. Jutro rajcy zajmą  się wybraniem składu jednej z najważniejszych komisji Rady Miasta Rzeszowa. Bycie „funkcyjnym” w RM idzie w parze z wyższą dietą.

rada miastaWe wtorek (20. stycznia br.) odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Rzeszowa.

Jednym z punktów obrad będzie wybranie składu komisji gospodarki przestrzennej zajmującej się m.in. planowaniem przestrzennym miasta.

To jedyna komisja, która do tej pory nie została obsadzona i jedyna, na przewodniczącego której zaproponowane zostały dwa nazwiska: Roberta Kultysa (PiS) i Czesława Chlebka (Rozwój Rzeszowa).

To właśnie będący z wykształcenia architektem Robert Kultys przewodniczył komisji w minionej kadencji. W grudniu koalicja Rozwój Rzeszowa-PO  uniemożliwiła wybór składu komisji, ponieważ i na jednego, i na drugiego kandydata oddano po tyle samo głosów. Temat obsady komisji wraca więc na styczniową sesję.

Gra jest warta przysłowiowej świeczki. Przewodniczenie komisji oznacza wyższe zarobki. Dieta radnego wynosi 1 600 zł, a przewodniczący otrzymuje ok. 2 120 zł. Dieta nie podlega opodatkowaniu.

Zobacz porządek obrad.

19-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trzeba-wybrac-przewodniczacego-komisji-gospodarki-przestrzennej-kto-zarobi-ponad-2-tys-zl-n001