REKLAMA

Trzaskowski vs kierowcy! Warszawa rozszerza strefy płatnego parkowania

Władze Warszawy zdecydowały się na rozszerzenie stref płatnego parkowania. Teraz więcej mieszkańców miasta będzie zmuszonych do płacenia rocznych abonamentów, aby parkować pod swoim mieszkaniem.

trzaskowski parkomat

Już od 15 listopada strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona o kolejne dzielnice. Częścią strefy stanie się kawałek warszawskie Ochoty oraz cały Żoliborz. z miesięcznym wyprzedzeniem, mieszkańcy dzielnic mogą składać wnioski o abonament. Można składać je elektronicznie lub osobiście w każdym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM.

Zwykły abonament to opłata rzędu 30 złotych rocznie. Mieszkańcy Warszawy muszą sami wybrać obszar o promieniu 150 metrów od miejsca zameldowania, wybierając przy tym do 8 parkomatów.

– Postój pojazdu może mieć miejsce w odległości nie większej niż 100 metrów od parkomatów objętych abonamentem, w okresie jego ważności – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Inną możliwością jest wybór abonamentu obszarowego, który kosztuje już 600 złotych rocznie. Obejmuje on znacznie większy obszar, na którym można parkować. Mają to być całe osiedla, lub znaczne części dzielnic.

– Takie obszary obejmować będą nawet kilkadziesiąt ulic i od kilkuset do 1,5 tysiąca miejsc postojowych. W efekcie dużo łatwiej będzie na takim obszarze znaleźć wolne miejsce do zaparkowania – zaznacza ZDM.

Każdemu mieszkańcowi przysługuje tylko jeden rodzaj abonamentu rocznie. Nie posiadając abonamentu, mieszkańcy będą zmuszeni płacić za każde parkowanie. Jeśli nie uiszczą opłaty, grozi im mandat.

Zobacz także:

19-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)