REKLAMA

Trwają konsultacje w sprawie zakazu dla rowerzystów

RZESZÓW. Ankiety, jakie mają do uzupełnienia mieszkańcy Rzeszowa są anonimowe. Należy zaznaczyć jedną opcję z następujących: “Jestem za utrzymaniem zakazu ruchu rowerowego na ul. 3Maja, Grunwaldzkiej i Kościuszki” lub ” Jestem za dopuszczeniem ruchu rowerowego z ograniczeniem prędkości do 10 km/godz.”

Niektórym osobom nie podoba się forma pytań, gdyż odpowiedź na którekolwiek z nich jest ingerencją w swobodę poruszania się rowerzystów po rzeszowskich deptakach. – Ankieta jest sugestywna i do końca nie oddaje tego, jak chciałem zagłosować – mówi pan Ryszard – biorę jednak udział, ponieważ uważam, że ten zakaz powinien zostać zmieniony do ograniczenia prędkości dla rowerów.

Głosy są podzielone. Ja jestem za utrzymaniem zakazu. Szłam z wnuczką deptakiem i jadący nawet nie zwracał na nas uwagi. O mały włos a potrąciłby mnie i dziecko – mówi z kolei pani Jadwiga.

Punkt jest czynny od godziny 8.00 do 18.00 od poniedziałku do niedzieli (29.06) włącznie. Dziennie przychodzi około 1500 osób, które wypełniają ankiety mówi Ewa Litwin z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rzeszowa. Punkt, w którym można głosować znajduje się nieopodal wieży farnej. – Jesteśmy już dobrze rozpoznawalni. Dlatego wszyscy, którzy chcą zagłosować, wiedzą gdzie mogą to zrobić a tym samym, po co tu jesteśmy – dodaje Ewa Litwin.

Po zakończeniu konsultacji specjalnie powołana do tego celu komisja zajmie się liczeniem głosów. W pracach tej komisji będą zasiadać przedstawiciele stowarzyszenia rowery.rzeszow.pl

25-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trwaja-konsultacje-w-sprawie-zakazu-dla-rowerzystow