REKLAMA

Trwają działania: “Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dziś wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na jednej z głównych dróg Podkarpacia. Funkcjonariusze z jednostek, przez teren których przebiega krajowa “dziewiętnastka”, będą podejmować zdecydowanie działania wobec osób popełniających wykroczenia w ruchu drogowym.

303-171421
Foto: Archiwum KWP w Rzeszowie

Od rana policjanci ruchu drogowego z komend w Krośnie, Brzozowie, Strzyżowie, Rzeszowie i Nisku prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”.

Funkcjonariusze podejmują zdecydowane działania wobec osób przekraczających dopuszczalną prędkość i jeżdżących niebezpiecznie. Zdecydowanie reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych i przez kierujących wobec pieszych. Szczególną uwagę zwracają też na te wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, w szczególności nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

Policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierujący oraz to, czy kierujący i ich pasażerowie przestrzegają obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

W działaniach funkcjonariusze wykorzystują urządzenia służące do pomiaru prędkości – ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory. Na niektórych odcinkach pomiar prędkości może odbywać się kaskadowo – kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Działania potrwają do godziny 22.

Źródło: Podkarpacka Policja

26-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.