REKLAMA

Trwa renowacja Muzeum – Zamku w Łańcucie

W Muzeum – Zamek w Łańcucie trwają prace remontowo-konserwatorskie i budowlane, realizowane w ramach dwóch projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

_AAM4905

Foto: Materiał nadesłany / Piątkowa konferencja w Zamku w Łańcucie

Aktualnie prowadzone są prace w podpiwniczonej części Zamku. Dzięki temu Muzeum wzbogaci się o nowe przestrzenie ekspozycyjne. Turyści będą mogli zwiedzać Łaźnie Rzymskie – odnowione zgodnie ze stanem z lat 20. ubiegłego wieku. Obecnie w podziemiach dawnej rezydencji magnackiej ma miejsce: konserwacja polichromii, rekonstrukcja elementów wyposażenia Łaźni, okładziny ścian oraz posadzek z płytek ceramicznych.

Na zewnątrz Zamku prowadzone są roboty izolacyjne podpiwniczonej części budynku. Wykonywane są także prace konserwatorskie przy elewacji, tynkach i stolarce okiennej.

Projekt zakłada również remont i konserwację ogrodzenia. Jego długość jest imponująca i wynosi 2006,5 m.  Do tej pory wykonano już większość prac związanych z przebudową ogrodzenia od strony północno-zachodniej. Wykonawca przystępuje do wykonania ogrodzenia od strony wschodniej.

Na fortyfikacjach trwają prace remontowo-konserwatorskie okładziny murów, gzymsu kordonowego i przedpiersia murów od strony północnej i wschodniej.

Turyści i mieszkańcy odwiedzający park mogą zobaczyć także prace związane z korytowaniem i podbudową alejek. Tam, gdzie to możliwe nastąpi przywrócenie pierwotnego rysu historycznego alejek poprzez opracowanie starego układu, jaki miał miejsce na mapie z około 1930 r.

Do końca roku wykonana zostanie całość robót instalacyjnych i elektrycznych w pomieszczeniach Łaźni Rzymskich oraz większość prac konserwatorskich i rekonstrukcyjnych, w tym konserwacja tynków i polichromii, boazerie, okładziny schodów, podłogi. Nastąpi sukcesywne wyposażanie pomieszczeń ordynackiego spa. Wykonane zostaną także prace instalacyjne w zakresie instalacji oddymiającej klatek schodowych.

W tym roku planowane jest również zakończenie całości prac dotyczących izolacji pionowych zewnętrznych oraz poziomych ścian fundamentowych budynku Zamku, a także przebudowa nawierzchni dziedzińca głównego. Wykonawca dostarczy też elementy małej architektury – ławki i kosze.

Źródło: Materiał nadesłany

01-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trwa-renowacja-muzeum-zamku-w-lancucie-545