REKLAMA

Trwa rekrutacja na interaktywne warsztaty promujące wolontariat wśród młodzieży

RZESZÓW. Czy doświadczenie w pracy jako wolontariusz na znaczenie dla przyszłego pracodawcy? Czego uczy działalność w organizacji pozarządowej?  Jak planować i realizować własne pomysły? Już w nadchodzące ferie zimowe, na te i inne pytania uczestnicy interaktywnych warsztatów „Career ON” będą szukać odpowiedzi.plakat.careerON

To inicjatywa, którą podejmuje Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych „INPRO”, a wspiera Rada Europy.  Warsztaty współprowadzić będą międzynarodowi wolontariusze.

Program warsztatów przewiduje 10 spotkań, podczas których uczestnicy odkryją wartość wolontariatu, partycypacji obywatelskiej oraz zalet pracy w międzynarodowym środowisku. Obecność zagranicznych wolontariuszy, jak i sam program warsztatów będą dla młodzieży również szansą do szlifowania języka angielskiego. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć własne inicjatywy i sprawdzić się np.: w zarządzaniu zespołem czy w wystąpieniach publicznych. A wszystko po co, by pomóc im lepiej odnaleźć się na rynku pracy w przyszłości.

Miejscem spotkań warsztatowych będzie najczęściej Rzeszowski Inkubator Kultury działający przy Estradzie Rzeszowskiej, ale nie tylko. Uczestnicy wybiorą się również z wizytą do, do przedsiębiorstwa Hispano-Suiza Polska z siedzibą w Sędziszowie Młp. oraz do Stowarzyszenia Ekoskop oraz do jednego z urzędów. Będzie to dla młodzieży okazja, aby dowiedzieć się co takie instytucje myślą na temat wolontariatu i jakich kompetencji oczekują od swoich pracowników.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy odwiedzić stronę internetową Stowarzyszenia INPRO www.goinpro.org, gdzie znajdują się szczegóły na temat projektu oraz formularz zgłoszeniowy na warsztaty.

Zainteresowani mają wybór zgłosić się do jednej z dwóch grup warsztatowych. Pierwsza pracować będzie codziennie podczas ferii, od poniedziałku do piątku pomiędzy 9-12.15, a druga pomiędzy 13.00-16.15.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 27 stycznia.

Źródło: Stowarzyszenie INPRO

21-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)