REKLAMA

Trwa rekrutacja do Studenckiej Akademii Działania

Trwa rekrutacja do Studenckiej Akademii Działania. Z programu może skorzystać maksymalnie 30 osób, w tym 20 z kierunków humanistycznych i 10 z kierunków ścisłych lub technicznych. Jako, że projekt jest pilotażowy  dopuszcza się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia tej liczby.

Celem projektu „Studencka Akademia Działania” w skrócie „SAD” jest poszerzanie wiedzy i kompetencji studentów w zakresie zarządzania kulturą, tj. realizacji oraz promocji wydarzeń kulturalnych, budowania sieci kontaktów z pracownikami instytucji kulturalnych, wdrażania własnych pomysłów, itp. Aby zgłosić się do SAD, wystarczy wypełnić formularz a następnie przesłać go na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu. Rekrutacja trwa do 10 lutego.

Jak podkreśla Ewelina Jurasz, koordynatorka Rzeszowskiego Inkubatora KulturyW każdym mieście brakuje wykwalifikowanej, nowej kadry do pracy w kulturze, bo to obszerny sektor, a studia w Polsce przygotowują głównie teoretycznie, a nie praktycznie. To nie jest nawet uzależnione od miasta, po prostu zawsze i wszędzie tę wiedzę z książek trzeba poszerzyć o aspekty “z życia wzięte”. Stąd jak dodaje – Zaprosiliśmy do współpracy niektóre instytucje kultury z Rzeszowa, Krakowa, Warszawy i Lublina. Jesteśmy ostrożni, więc wybraliśmy tylko spośród tych jednostek, które “człowiek kultury” koniecznie musi znać. Zainteresowanie jest bardzo duże, wszyscy zgodnie mówią, że cel jest wart realizacji, a oni włączą się jako eksperci w prowadzenie warsztatów. Jak podkreśla koordynatorka RIK-u, uczestnicy projektu w ramach Studenckiej Akademii Działania, wezmą udział w warsztatach, spotkaniach, wizytach w instytucjach i tzw. spedd-datingu kulturalnym głównie w weekendy. Przy okazji będą mieli możliwość dyskusji z osobami od wielu lat pracującymi jako dyrektorzy i kierownicy działów wielu instytucji. Mogą też zrealizować swój autorski projekt, ale to nie jest obligatoryjne.

Szczegółowe informacje na temat tego projektu znajdują się na stronie internetowej www.inkubatorkultury.eu w zakładce projekty.

Autorem i operatorem programu jest Estrada Rzeszowska w ramach działania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Projekt będzie realizowany do 30 kwietnia 2014 roku.

sad-rotator,q3J6mqqimHGTqbSZZ58

09-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)