REKLAMA

Trwa konkurs na nowego dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej

RZESZÓW. Trwa konkurs na stanowisko nowego dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Procedura zostanie przeprowadzona w dwóch etapach, wśród 10 osób, które zgłosiły chęć ubiegania się o to miejsce.

W pierwszym etapie zostaną wyłonione osoby spełniające formalne wymogi konkursu. W drugim natomiast, komisja konkursowa, przeprowadzi rozmowy, podczas których przeanalizuje koncepcje programowe, organizacyjne i finansowe poszczególnych kandydatów.

O tym, kto pokieruje najstarszą zawodową sceną teatralną na Podkarpaciu zdecyduje gremium składające się z trzech przedstawicieli zarządu województwa podkarpackiego oraz po dwóch z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego, organizacji związkowych i stowarzyszeń twórczych w teatrze.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku, Zarząd Województwa Podkarpackiego w oficjalnym komunikacie poinformował, że przyczyną odwołania Remigiusza Cabana z funkcji dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, było naruszenie prawa, odstąpienie od realizacji umowy dotyczącej warunków organizacyjno – finansowych oraz program działania teatru.

Remigiusz Caban miał podpisany kontrakt z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej od 2 stycznia 2013 roku do 31 sierpnia 2016 roku.

Nazwisko nowego dyrektora rzeszowskiej “Siemaszki” poznamy prawdopodobnie na początku kwietnia.

IMG_8351

13-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trwa-konkurs-na-dyrektora-teatru-im-wandy-siemaszkowej