REKLAMA

Trwa jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia” 2014 (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Trwa jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia” 2014. W tym roku wśród wykonawców znaleźli się reprezentanci m.in. z Polski, Ukrainy, Słowacji, Francji, Norwegii, Włoch oraz Litwy.

Przesłuchania kandydatów rozpoczęły się po godz. 18.00 na scenie przy rzeszowskim Ratuszu. Spośród 200 zgłoszeń z 25 krajów do finału weszło 16 podmiotów wykonawczych – mówi Anna Czenczek, dyrektor i pomysłodawczynie Festiwalu “Rzeszów Carpathia”. W samym finale zobaczymy natomiast 13 uczestników – dodaje Anna Czenczek.

Piosenki ocenia jury w składzie: Dorota Szpetkowska – przewodnicząca, prof. Jadwiga Gałęska-Tritt, Zygmunt Kukla, Marek Kościkiewicz, Lech Nowicki, Roman Owsiak, Romain Sylvain, Vincent Clement – 3nity Brothers.

Jurorzy rezerwują sobie chęć zasiadania w tym gremium już z rocznym wyprzedzeniem – śmieje się Waldemar Wywrocki, kierownik biura festiwalowego “Rzeszów Carpathia” 2014.To nie jest tak, że musimy kierować do nich zaproszenia. To działa wręcz odwrotnie. Oni sami zgłaszają się do nas.

Uczestnicy festiwalu walczyć będą o Grand Prix oraz o trzy pierwsze miejsca. Nagrodą główną Festiwalu “Rzeszów Carpathia” 2014 jest 30 tysięcy złotych. – Ponadto mamy szereg nagród dodatkowych. Dzięki  nim wielu wykonawców rozwinęło już kariery. Ponadto sam występ na festiwalu jest doskonałą okazją do promocji dla danego artysty – podkreśla Waldemar Wywrocki.

Jednym z pierwszych wykonawców, jaki pojawił się dzisiaj na scenie jest rzeszowski zespół Che Donne. Po występie dziewczyny nie ukrywały, że występ jest dla nich szansą na rozwój wokalny i artystyczny.  – Poziom tej imprezy jest bardzo wysoki, dlatego nie wiadomo co będzie. Nie zauważyłyśmy też wśród uczestników specjalnie jakiejś rywalizacji.Jest miła atmosfera, wszyscy się dobrze bawimy.

W sobotę (07.06)  natomiast koncert finalistów oraz gwiazd. Wystąpią: Natalia Szroeder & Liber oraz Varius Manx z Edytą Kuczyńską, która  kiedyś również zdobyła pierwsze miejsce oraz nagrodę za najlepszą kompozycję na Festiwalu “Rzeszów Carpathia”. Organizatorami “Rzeszów Carpathia Festival” 2014 są: Urząd Miasta Rzeszowa, Teatr Maska w Rzeszowie oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

06-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trwa-jubileuszowy-x-miedzynarodowy-festiwal-piosenki-rzeszow-carpathia-2014