REKLAMA

Trudne warunki na drogach w Rzeszowie! Wypadki, kolizje

RZESZÓW / PODKARPACIE. Padający śnieg powoduje, że na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panują bardzo trudne warunki do jazdy. Od rana do godziny 15:00 policjanci interweniowali na miejscu 18 kolizji. Doszło również do dwóch wypadków.

303-119657

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Intensywne opady śniegu spowodowały, że warunki do jazdy na drogach oraz ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego są trudne. Padający śnieg i tworzące błoto pośniegowe sprawiają, że jest bardzo ślisko. Do godziny 15:00, policjanci interweniowali na miejscu 18 kolizji. Doszło też do dwóch wypadków.

Około godziny 6:30, w Błażowej Dolnej, 32-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Deawoo Matiz. W zdarzeniu ranna została 36-letnia kierująca matizem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do drugiego wypadku doszło około godziny 10:30, na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Tam kierujący autobusem autosan, 46-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Świlczy, na przejściu dla pieszych potrącił 90-letniego mężczyznę. Ranny pieszy trafił do szpitala. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, zachowania większych odległości pomiędzy pojazdami oraz unikanie gwałtownych manewrów. Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem odśnieżyć samochód, światła i tablice rejestracyjne.

Źródło: KMP Rzeszów

11-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trudne-warunki-na-drogach-w-rzeszowie-wypadki-kolizje-2925-00r2kc