REKLAMA

Trasa III etapu 71 Tour de Pologne. które ulice będą zamknięte?

RZESZÓW. 5 sierpnia Tour de Pologne dotrze do Rzeszowa. Wiele ulic będzie zamkniętych całkowicie lub częściowo, w związku z tym mogą nastąpić trudności w ruchu drogowym. 

TOURR

We wtorek 5 sierpnia, drogami powiatu rzeszowskiego i ulicami Rzeszowa przejedzie III etap 71 Tour de Pologne. Strat do etapu nastąpi w Kielcach około godz. 14.15, a jego zakończenia przewidziane jest na mecie w Rzeszowie około godz. 18.50.

Na teren powiatu rzeszowskiego kolarze wjadą drogą krajową nr 9 na wysokości Stykowa. Około godz. 18 zawodnicy przejadą przez centrum Głogowa Małopolskiego, gdzie przewidziana jest lotna paremia. Do Rzeszowa wjadą około godz. 18.20 ulicą Warszawską i dalej ulicą Marszałkowską dojadą do ul. Cieplińskiego, gdzie rozpocznie się pętała ulicami miasta.

Kolarze przejadą ulicami Cieplińskiego, Lisa Kuli, Placem Śreniawitów, Hetmańską gdzie skręca w lewą nitkę ulicy Powstańców Warszawy kierując się wzdłuż Stadionu Miejskiego do ul. Podwisłocze (prawą nitką ul. Powstańców Warszawy ruch będzie odbywał się normalnie). Dalej przejadą ulicą Podwisłocze, Mostem Zamkowym, ul. Kilara, Placem  Śreniawitów, ul. Lisa Kuli do ul. Cieplińskiego. Trasę pętli kolarze przejadą trzykrotnie. Po trzecim okrążeniu zakończą przejaz na mecie usytuowanej przy ulicy Cieplińskiego za skrzyżowaniem z ulicą Sokoła.

W związku z wyścigiem już od godz. 5 do 22, do czasu uprzątnięcia zabezpieczeń, dekoracji i reklam, zamknięta będzie ulica Cieplińskiego. Zamkniecie ruchu na trasie pętli przewidziane jest na godz. 11, również do czasy usunięcia zabezpieczeń i reklam po wyścigu. Utrudnienia w ruchu będą również na ulicach Moniuszki i Sokoła oraz Ks. Jałowego i Pułaskiego, gdzie rozłoży się zaplecze techniczne wyścigu. Na tych ulicach brak będzie możliwości parkowania samochodów.

W czasie gdy ulice na trasie pętli będą zamknięte dla ruchu, autobusy komunikacji publicznej z ulicy Dąbrowskiego kierowane będą na ul. Unii Lubelskiej i Langiewicza, a samochody osobowe kierowane będą na ulicę Zofii Chrzanowskie i Reformacką. Ulice te będą objęte zakazem parkowania. Na skrzyżowaniach ruchem kierować będą policjanci drogówki.

Na godzinę przed planowanym przyjazdem kolarzy zamknięte na czas ich przejazdu będzie Rondo Dmowskiego. Dla jadących tranzytem przez Rzeszów zaleca się objazdy przez autostradę i drogę ekspresową S-19.

 Źródło: KWP

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

trasa-iii-etapu-71-tour-de-pologne-ktore-ulice-beda-zamkniete