REKLAMA

Tragiczny wypadek w Albigowej. Jest akt oskarżenia

PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała do Sądu Rejonowego w Łańcucie akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi G. oskarżonemu o spowodowanie wypadku drogowego, do którego doszło w Albigowej, w wyniku którego śmierć poniosła 69–letnia uczestniczka XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie, a kolejne trzy osoby pokrzywdzone doznały obrażeń ciała.

045960_r2_940

Foto: ms.gov.pl / zdjęcie poglądowe

Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, 63-letni Mariusz G., kierując w dniu 21 lipca 2019 roku samochodem osobowym marki Kia Carens poruszał się drogą nr W 877 w miejscowości Albigowa. Mariusz G. stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust.

Pojazdem marki Kia Carens podróżowało pięć osób, w tym obywatele Francji, którzy brali udział w XVIII Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Pasażerowie wymienionego pojazdu, z uwagi na odniesione obrażenia ciała, przewiezieni zostali do placówek medycznych na terenie Łańcuta oraz Rzeszowa. Stan 69–letniej pokrzywdzonej był ciężki, w następstwie doznanych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca wypadku nie był pod wpływem alkoholu.

W toku śledztwa ustalono i przesłuchano świadków wypadku komunikacyjnego, niezbędne było również zwrócenie się przez prokuraturę do Strony francuskiej o przesłuchanie w charakterze pokrzywdzonego 69 – letniego obywatela Francji, męża zmarłej kobiety. Uzyskano również opinię biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy Mariuszowi G. ogłoszono  zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177§2 kk i art. 177§ 1 kk w zw. z art. 11 §2kk (nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego).

Mariusz G. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie karze. W dniu 29 maja 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała do Sądu Rejonowego w Łańcucie wniosek o wydanie wobec Mariusza G. wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i orzeczenie uzgodnionej z oskarżonym kary.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

14-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tragiczny-wypadek-w-albigowej-jest-akt-oskarzenia-8306-00r2kc