REKLAMA

Tragiczny pożar w Kańczudze. Nie żyje 57-latek! (FOTO)

KAŃCZUGA / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w czwartek rano w Kańczudze. W pożarze domu śmierć poniósł 57-letni mężczyzna. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

DJI_0394

Foto: KP PSP Przeworsk

W czwartek o godzinie 9:28 do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o palącym się budynku mieszkalnym, w którym może przebywać jego właściciel. Pożar domu miał miejsce na ulicy Stanisława Sawickiego w Kańczudze. Do zdarzenia zadysponowano 27 strażaków PSP i OSP (w sumie 7 zastępów). Pierwsza jednostka przybyła na miejsce zdarzenia po 8 minutach.

Przystąpiono do gaszenia budynku, niestety w jednym z palących się pomieszczeń znaleziono ciało 57-letniego właściciela domu. Aby dogasić tlące się elementy obiektu, konieczna była jego częściowa rozbiórka. Akcja gaśnicza trwała prawie 2,5 godziny. Na miejsce zadysponowano również Pogotowie Energetyczne, oraz Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci wraz z prokuratorem wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Ich analiza pozwoli wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Zwłoki mężczyzny zabezpieczono do badań. Na chwilę obecną brak jest informacji, aby do pożaru przyczyniły się osoby trzecie.

To już druga ofiara śmiertelna pożarów na terenie powiatu przeworskiego w tym roku. Strażacy apelują o rozważne posługiwanie się urządzeniami grzewczymi. Jednocześnie należy pamiętać o konieczności regularnego czyszczenia kanałów dymowych i wentylacyjnych.

Źródło: KPP Przeworsk, KP PSP Przeworsk


13-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tragiczny-pozar-domu-w-kanczudze-nie-zyje-57-latek-foto-4862-00r2kc