REKLAMA

Tragiczny bilans wypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zmarły dwie osoby uczestniczące w wypadkach na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego w ostatni weekend. Jedna z osób to kobieta potracona w piątek na przejściu przy ulicy Sikorskiego. Druga osoba to również piesza, potrącona w sobotę w Niechobrzu.

n

foto: archiwum p24.pl

Do potrącenia trojga pieszych przy ulicy Sikorskiego doszło w piatek około godziny 18. Kierujący samochodem audi, 56-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku centrum miasta, na przejsciu dla pieszych potracił trzy osoby. Poszkodowani, mężczyzna i dwie kobiety z obrazeniami zostali przewiezieni do szpitala. W niedziele w szpitalu zmarła uczestniczaca w wypadku 83-letnia kobieta.

Do drugiego tragicznego w skutkach wypadeku doszło w sobote w Niechobrzu. Jak wstepnie ustalili policjanci, 29-latni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, kierujacy skodą, skręcając na parking potrącił pieszą. Przewieziona do szpitala 90-letnia mieszanka gminy Boguchwała zmarła.

Policjanci apeluja do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Wczesnie zapadający zmrok, panująca aura powodują, że piesi są gorzej widoczni. Wymusza to od kierujacych samochodami zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w pobliżu przejść przez jezdnię lub w miejscach, gdzie ruch pieszych może byc większy. Jednoczesnie piesi musza miec świadomośc, że gdy oni widzą nadjeżdżajacy samochód sami mogą być słabo widoczni dla kierujacego.

źródło: KMP Rzeszów

15-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)