REKLAMA

Tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia z udziałem pieszych

PODKARPACIE. Wczoraj (21 bm.) na drogach Podkarpacia doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych. W Dębicy śmierć poniosła 72-letnia kobieta, w Mielcu zginął 64-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny obu zdarzeń.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godz. 17 na drodze krajowej nr 94 w Dębicy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 41-letni kierujący seatem jadąc w kierunku Rzeszowa potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię. 72-letnia kobieta została przewieziona do szpitala, niestety mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarła.

Drugi z wypadków miał miejsce po godz. 20.30 w Mielcu. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 26-latek kierujący fiatem potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. 64-letni pieszy doznał obrażeń i trafił do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Na miejscu obu wypadków pracowali policyjni eksperci. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn tych zdarzeń.

Opady śniegu i deszczu, szybko zapadający zmierzch, to wszystko powoduje pogorszenie warunków drogowych. Jezdnia staje się śliska, a widoczność zmniejsza się. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pieszym przypominamy o elementach odblaskowych! Każdy pieszy wyposażony w jakiekolwiek elementy odblaskowe jest zdecydowanie lepiej widoczny, a przez to bezpieczniejszy.


Zdjęcie poglądowe / archiwum redakcji

KWP

22-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tragiczne-wypadki-na-drogach-podkarpacia-z-udzialem-pieszych-4956