REKLAMA

Tragedia w okolicach Rzeszowa. 14-latek rażony prądem!

RACŁAWÓWKA, POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. We wtorek 24 sierpnia wieczorem policjanci interweniowali w Racławówce, gdzie doszło do porażenia prądem. Okazało się, że 14-letni chłopiec wspiął się na słup energetyczny wysokiego napięcia. W wyniku porażenia prądem, spadł na ziemię. Z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

porazenie-768x399
Foto: grafika poglądowa

 

We wtorek 24 sierpnia około godziny 20:30, policjanci zostali zawiadomieni o porażeniu prądem młodego mężczyzny, który miał wejść na słup energetyczny.

Skierowany na miejscu patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu. Okazał się nim 14-latek z powiatu rzeszowskiego.

 

Jak wstępnie ustalili policjanci, 14-latek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy. Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów.

Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala.

Pracownicy Posterunku Energetycznego Rzeszów zabezpieczyli stację przesyłową. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i ustalili świadków zdarzenia. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.

 

KMP Rzeszów

 

25-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)