REKLAMA

Tragedia pod Rzeszowem! Nie żyje 47-letni pieszy

DĄBRÓWKA / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny przez kierującego bmw. Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę wieczorem. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł.

303-191050

Foto: Podkarpacka Policja

W środę po godzinie 20:00, w miejscowości Dąbrowa, w gminie Świlcza doszło do wypadku z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni mieszkaniec gminy Świlcza został potrącony przez samochód osobowy marki BMW, jadący od Będziemyśla w kierunku drogi krajowej numer 94.

Policjanci ustalili, że kierujacy pojazdem 34-letni mieszkaniec gminy Świlcza był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policja przypomina pieszym o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jesienna aura sprawia, że szybciej zapada zmrok, który w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi powoduje, że piesi są mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze powinna mieć przy sobie elementy odblaskowe. Nawet najdrobniejszy element odblaskowy, taki jak smycz do kluczy, czy zawieszka, sprawią, że będziemy lepiej widoczni. Widoczni na drodze, czyli właściwie oświetleni powinni być także rowerzyści i motorowerzyści.

Funkcjonariusze apelują także do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i szkół oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników. Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

Źródło: Podkarpacka Policja

12-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tragedia-pod-rzeszowem-nie-zyje-47-letni-pieszy-6308-00r2kc