REKLAMA

Tour de Pologne powraca do Rzeszowa (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek 6 maja w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca promocji miasta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Meta trzeciego etapu wyścigu będzie zlokalizowana w Rzeszowie.

tdp1
Foto (2): Urząd Miasta Rzeszowa

 

Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie – mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa podczas uroczystego podpisania umowy z LangTeam – organizatorem Tour de Pologne.

Trzeci etap wyścigu będzie kończył się w Rzeszowie – miejscu już znakomicie wypróbowanym, z fantastycznymi kibicami. Mogę powiedzieć, że ten etap będzie jednym z trudniejszych, ale też piękniejszych – będziemy jechali przez Bieszczady, będą trudne podjazdy, finiszowali będziemy w Rzeszowie. Ten etap odbędzie się 11 sierpnia – zdradził Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

W uroczystości podpisania umowy wzięli także udział: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i Tomasz Poręba, eurodeputowany PiS.

tdp2

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia.

Nasz Narodowy wyścig ma wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Aktualnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.

Ostatni raz meta jednego z etapów Tour de Pologne była usytuowana w Rzeszowie w 2017 r. (etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów). Zwycięzcą etapu był Danny Van Poppel z Team Sky.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.