REKLAMA

Tomasz Poręba wśród najaktywniejszych polskich europosłów

REGION, PE / PODKARPACIE. Na półmetku kadencji podkarpacki europoseł Tomasz Poręba znajduje się w czołówce najbardziej aktywnych polskich posłów w Parlamencie Europejskim.

www.MEPranking.eu to ceniony, niezależny portal, który od lat aktywnie śledzi pracę europosłów. Co ważne, portal jako jedyny w sposób bardzo konsekwentny i systematyczny bada aktywność posłów do Parlamentu Europejskiego, uwzględniając m.in. prace przy sprawozdaniach, opiniach, poprawkach, wystąpienia na sali plenarnej i uczestnictwo w głosowaniach.

Od wielu miesięcy w ścisłej czołówce zestawienia polskich europosłów plasuje się wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Turystyki Tomasz Poręba, zajmując w nim 3. miejsce. To efekt m.in. licznych inicjatyw podejmowanych przez europosła PiS na forum Komisji Transportu i Turystyki oraz Komisji Rozwoju Regionalnego PE dotyczących najczęściej kwestii związanych z rozwojem Polski Wschodniej w tym szczególnie Podkarpacia.

– Bardzo się cieszę, że prestiżowy portal Mep Ranking docenił moją działalność w PE, gdzie staram się aktywnie pracować na rzecz Polski i Podkarpacia. Najbardziej dumny jestem z mojego raportu o dostępności komunikacyjnej Europy Środkowo-Wschodniej, który został przyjęty przez Parlament Europejski głosami ponad pół tysiąca europosłów, w którym droga Via Carpathia została wskazana jako najważniejszy szlak komunikacyjny, który ma być wybudowany w najbliższych latach. To dla mnie powód do dumy, ale także ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz zwiększenia dostępności komunikacyjnej Podkarpacia – mówi Poręba.

Tomasz Poręba jest także autorem m.in. opinii dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego do Europy w tym szczególnie Polski, która również została niedawno przyjęta przez Parlament Europejski. Ponadto Tomasz Poręba jest autorem lub współautorem 23 sprawozdań i opinii PE. Do tej pory europoseł PiS skierował także 63 interpelacje do Komisji Europejskiej, w których poruszał bieżące problemy regionalne m.in. sprawę Kronospanu, wędzenia metodami tradycyjnymi, czy będącej w bardzo trudnej sytuacji fabryki wagonów w Gniewczynie koło Przeworska. Poręba złożył także blisko pół tysiąca poprawek do sprawozdań PE.

POREBA, Tomasz Piotr (ECR, PL)

Europoseł PiS podkreśla, że bardzo zależy mu na promowaniu Podkarpacia w Brukseli na różnych płaszczyznach. Tomasz Poręba zorganizował m.in. wystawę prac Zdzisława Beksińskiego oraz degustację podkarpackich win i wędlin.

 Zawsze chętnie goszczę u siebie podkarpacką młodzież – laureatów konkursów o Polsce i Unii Europejskiej z naszego regionu, którzy przyjeżdżają do Brukseli w ramach organizowanych przeze mnie wycieczek – mówi Tomasz Poręba. W jego biurze poselskim staż odbyło już ponad 150 młodych osób z Podkarpacia – wiele z nich znalazło potem zatrudnienie w unijnych instytucjach.

Poręba zapowiada, że w kolejnych miesiącach nie zamierza zwalniać tempa.

– Planuję organizację dwóch wystaw. Już w czerwcu w Parlamencie Europejskim w Brukseli we współpracy z IPN i Muzeum w Markowej zaprezentuję wystawę o rodzinie Ulmów zaś rok później – o rzezi wołyńskiej. Planowana jest także projekcja filmu o Ks. Kard. Wyszyńskim organizowana wspólnie z podkarpackimi twórcami dokumentu – zapewnia Poręba.

materiał nadesłany

01-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)